Přístrojové vybavení

V LENTILCE nezahálíme, reflektujeme vaše potřeby a pracoviště dle finančních možností modernizujeme. Pro vaše pohodlí a zlepšení péče jsme naše rehabilitační centrum vybavily novými moderními přístroji určenými pro rehabilitaci.

Elektroléčebné přístroje

  • Přístroj BTL plus - Podle typu zvoleného proudu dochází ke zlepšení prokrvení tkání, uvolnění napětí nebo naopak k posílení svalstva, redukci otoků končetin a ovlivnění bolesti. Elektroléčebné přístroje se využívají při onemocnění pohybového aparátu, při poruchách prokrvení, u chronických zánětlivých a degenerativních onemocnění, u pooperačních stavů apod.

Závěsný systém Redcord

Redcord (přístroj se závěsnými popruhy) nám umožňuje a ulehčuje svojí podpůrnou funkcí nácvik vzpřímení (vertikalizace) a celkového držení těla v postuře, kterou dítě bez pomoci nedokáže zaujmout. Zlepšuje tak zdravotní stav dítěte.

Motren Duo 3

MOTREN - duo 3 je určen k procvičování dolních i horních končetin vsedě nebo vleže, pro děti od tří let do dospělosti. Je uváděn do pohybu elekromotorem. Cvičení na přístroji Motren zmírňuje poškození vyvolané nedostatkem pohybu, redukuje křeče, zvyšuje pohyblivost dolních končetin, podporuje chůzi, přispívá k dobrému pocitu a k samostatnosti, optimálně zatěžuje srdce, má pozitivní vliv na krevní tlak, podporuje spalování a zlepšuje fyzickou kondici. Jízda na rotopedu a motomedu je nenáročná na koordinaci a nezatěžuje kloubní systém.

Ametyst BioMatTM

Kombinuje dlouhovlnné infračervené záření o vlnové délce 5,5 – 12 mikronů, anionty známé jako vitamíny vzduchu a krystaly ametystu pro jejich uklidňující účinky a schopnost zesílit frekvenci infračerveného záření až nad 30 mHz. 

Pomáhá ulevit od bolesti a ztuhlosti kloubů, snižuje stres a únavu, zlepšuje krevní oběh, podporuje imunitní systém, redukuje hyperaktivitu, pomáhá spalovat kalorie a hlídat hmotnost, posiluje kardiovaskulární systém, pomáhá odstraňovat odpadní látky a toxiny, omlazuje pokožku a buněčné funkce, dodává energii a vitalitu, napomáhá hluboce relaxovat v hladině delta, reguluje psychický stav, MÁ SCHOPNOST NASTARTOVAT METABOLICKÝ PROCES BEZ SVALOVÉ KONTRAKCE.

Vertikalizační zařízení (vertikalizační stojan)

Polohování ve stoje se obecně nazývá vertikalizace.Ve stoji navíc má dítě najednou jinou perspektivu a mnohem lépe se mu navazují kontakty s ostatními dětmi a vůbec okolím. Dítě si také začne uvědomovat více vlastní tělo a posiluje si smysl pro rovnováhu. Vstoje je lepší kontrola dýchání a tím pádem i řeči, stoj podporuje trávení a vyprazdňování, zabraňuje poškození pokožky odlehčením míst, která jsou při sezení pod tlakem. Vertikalizace přispívá ke zvýšení hustoty kostí, podporuje motoriku a také přispívá ke snížení spasticity a úpravě svalového tonu.

IPad a tablet

Pomůcky využíváme zejména na logopedii, jsou vybavené aplikacemi pro rozvoj slovní zásoby, artikulace, zrakového a sluchového vnímání, prostorové orientace, vizuomotorické koordinace.

Pomůcky pro usnadnění ovládání PC

Pomůcky jsou určené pro klienty se specifickými potřebami např. Big track (alternativa PC myši), dlaňový spínač atd. Umožníme tak pracovat s počítačem i těm, kteří by jinak nemohli.

Logopedický rotavibrátor

Rotavibrátor je jedna z mnoha pomůcek mechanických metod nácviku hlásky "R".


Kontakt

LENTILKA - integrační školka a rehabilitační centrum

Prodloužená 278
Pardubice


ředitelka LENTILKY:
+420 733 724 538
+420 466 009 430