Jak nás vidí druzí

12.12.2022 Poděkování od paní Dyrynkové: 

 

Vážená paní ředitelko, dovoluji si Vás takto kontaktovat, protože osobně bych se asi neodvážila. Takto je to pro mne snadnější. Touto cestou bych chtěla poděkovat za možnost navštěvovat s naší dcerou rehabilitační zařízení Lentilka. Jsme sice z Hlinska, ale u nás v okolí není žádné takovéto zařízení, kde máme rehabilitaci i ergoterapii na jednom místě. Jezdíme k vám už několik let na ergoterapii a od letošního ledna nově i na fyzioterapii. A musím říct, že jsme velice spokojení. Naše dcera má těžké fyzické postižení, mentálně je v pořádku, proto je velice důležité a někdy i těžké s ní o její situaci a zdravotním stavu mluvit. A musím říct, že všichni Vaši zaměstnanci jsou velice vstřícní a ochotní. A opravdu svoji práci rozumí. Teď v poslední době jsem velice nadšená ze spolupráce paní Vrbové a pana Teplého. Oba se opravdu snaží vymyslet pro naši dceru pokud možná co nejlepší cvičení, aby se její stav nezhoršoval tak rychle. Jsou to oba profesionálové a já jsem velice ráda, že mohu se svoji dcerou jezdit právě k nim. S dcerou máme za sebou už několik nelehkých operací, pořád vybíráme nějaké kompenzační pomůcky. Já jsem laik a pokud potřebuji, dostane se mi pomoci a rady od paní Vrbové. Je opravdu člověk na pravém místě. Vždy vstřícná, milá, komunikativní, vždy ochotna pomoci. Pomohla nám s výběrem chodítka, vozíku, komunikovala s protetiky ohledně dlah. Neváhala ani kontaktovat paní doktorku, když se jí nezdál stav po operaci ruky naší dcery.  Velice si jí vážím za její ochotu a pomoc . Naše dcera na terapie jezdí ráda a bere je jako zpestření svého těžkého života a ne jako nutné zlo a něco špatného. A za to patří poděkování vašim zaměstnancům , především paní Vrbové. Sama pracuji ve školství a moc dobře vím, jak je těžká práce s dětmi a jak je někdy těžké komunikovat s rodiči. Od pana Teplého ani paní Vrbové jsem však nikdy nezaznamenala nějakou negaci. Proto Vám ještě jednou děkuji za možnost jezdit k Vám do Lentilky a za Vaše zaměstnance. Usnadňují nám velice náš nelehký osud. Přeji Vám ať v novém roce vše funguje jako doposud a ať jsou všichni Vaši  zaměstnanci stále takoví jako teď - ochotní, milí , vstřícní...

Děkuji 

S pozdravem

Marie Dyrynková 

 
Poděkování od rodičů Martínka:
 
 Dobrý den, i když jsme si téměř vše řekly včera, zasílám Vám ještě jednou velké poděkování :-). S velkou pokorou a úctou bych ráda poděkovala celému kolektivu Lentilky. Moc si vážím a cením toho, že jste našemu synkovi věnovali svůj čas, péči, podporu a motivaci. Že jste ho přijali takového, jaký je a měli ho rádi. Trávil více jak 2 roky v prostředí, kam se rád vracel. Že nám rodičům jste předávali spousty důležitých a cenných informací i rad.  A co si Martínek odnáší z Lentilky s sebou dále do života? Obrovské pokroky, větší otevřenost a vnímání ,,našeho" světa, lepší zvládání změn, větší sebejistota a sebedůvěra, spousty zážitků a vzpomínek. A hlavně, Martínek si ve třídě našel kamarády, se kterými si společně hrál. Což pro dítě s autismem je úplně nepopsatelně krásné a úžasné. A i samozřejmě pro nás, pro rodiče. Takže ještě jednou obrovské DĚKUJEME a jsme s manželem neuvěřitelně šťastní, že měl Martínek štěstí na tak bezva lidi, kteří u Vás jsou. S pozdravem a přáním klidných dní  Desenská P.S. Opravdu jsem se to snažila, co nejvíce zkrátit :-)
 
 
Poděkování od rodiny Maškových:
Poděkování od rodičů Martínka:

Dobrý den, Paní Ředitelko Bělková 

jmenuji se Veronika Nevolová je mi 24 let a jsem studentkou 2. ročníku univerzity Palackého v Olomouci. Studuji obor Speciální pedagogika - vychovatelství. Dne 6.2.2017 jsem se po předešlé domluvě s Paní Mašínovou setkala přímo ve Vašem zařízení. Paní arteterapeutka byla velmi milá, příjemná a ochotná, seznámila mě s její prací,  ukázala mi přímo jak s dětmi pracuje. Provedla mě po zařízení a všech třídách. Po dopoledni plném pozorování a užitečných informací jsem s velkou pomocí a dobrou radou Paní Mašínové došla k závěru, že téma mé bakalářské práce není zcela v pořádku a za pomoci a konzultace s  ostatními kolegyněmi, které byly taktéž velmi milé, příjemné a ochotné mi pomoci i nadále ve vašem zařízení. Avšak po vypracování teoretické části mé bakalářské práce s jiným tématem. 

Jednou větou mohu shrnout návštěvu Vašeho zařízení za velmi naučnou, plnou rad, mnoho potřebných informací.

Mnohokrát děkuji Paní Mašínové a Všem kolegyním za ochotu, obětavost a čas, který mi věnovaly. A budu se těšit na další spolupráci.

 

 

S pozdravem a přáním Hezkého dne 

Veronika Nevolová

 

Naše praxe a pomoc na psychorehabilitačním pobytu

Chci ocenit lidský a profesní přístup Vašich pracovnic na pobytu Centra terapie Autismu Praha na přelomu měsíců února a března 2017. Jedná se Mílu a Týnu. Velmi laskavý a citlivý přístup k dětem, k rodičům v kombinaci se učit novým věcem a postupům já zárukou služeb poskytované Vámi řízené organizaci.
 
Mikoláš Přemysl
Soukromá psychologická a psychoterapeutická praxe "S Kráčející Želvou"
 

Zpětná vazba chův, které absolvovaly vzdělávací program v Lentilce

Po mém příchodu se mě ujala Mgr. Markéta Havlová. Provedla mě školkou a vše vysvětlila. Ukázala mi prezentační video, které mě velice nadchlo. Obsahovalo vývojový posun u dítěte při nastoupení do Lentilky a po určité době. Tato práce má opravdu smysl a handicapované děti jsou součástí našeho života. Je velice dobrá zkušenost tímto zařízením projít a seznámit se s prací ošetřujícího personálu.
 
Na zelené a červené lentilce. Přístup zaměstnanců byl úžasný. Pokaždé, když jsem měla dotaz, na vše mi ochotně odpověděli. Po ranním příchodu na třídu mají děti rituály. U autistů je to velice důležité a velice mě zajímalo, jak vše funguje a jaká mají pravidla. 
 
Zaujalo mě, že do této školky chodí i zdravé děti a hodně jsem byla překvapená, jak děti mezi sebou komunikují a vzájemně se respektují. Můj velký obdiv patří pedagogům, kteří mají s dětmi obrovskou trpělivost
 
Moc se mi líbila místnost na muzikoterapii, bazének s kuličkami, hraní paní učitelky Míšy na kytaru, vesele působící třídy i uvolněná atmosféra na procházce. Zažila jsem prý "lepší" den ve školce. Paní ředitelka mluvila o všem s obrovským soucitem, pokorou a láskou. Uvědomuji si, kolik musí být práce za každým drobným krůčkem k lepšímu. 
 
Závěrem k této praxi, která trvala pouze jeden den bych chtěla říci, že jsem měla možnost vidět  paní učitelky a jejich těžkou práci, kterou vykonávají  s láskou, lehkostí  obětavostí, jsou tu opravdu pro děti, které je v tomto zařízení tolik potřebují. 
 

Rodiče, kterým jsme pomohli 

„Dobrý večer paní magistro.

Touto cestou Vám chceme poděkovat nejenom za rehabilitační stůl, který jste nám darovali, ale především za péči, která je synovi ve Vašem centru poskytována. Na cvičení s paní Ječnou se vždy těší. Velké díky patří i sponzorům, kteří přispěli na nové vybavení. Moc děkujeme.

S přáním pěkných jarních dnů

Hana Makešová a Petr Pilný, rodiče Aleška“
Závěrem k této praxi, která trvala pouze jeden den bych chtěla říci, že jsem měla možnost vidět  paní učitelky a jejich těžkou práci, kterou vykonávají  s láskou, lehkostí  obětavostí, jsou tu opravdu pro děti, které je v tomto zařízení tolik potřebují. 

Jak nás vidí naše děti

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a1-jpg2/

—————

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a2-jpg1/

—————

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a3-jpg1/

—————

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a5-jpg/

—————

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a6-jpg/

—————

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a7-jpg/

—————

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a8-jpg/

——————————


Kontakt

LENTILKA - integrační školka a rehabilitační centrum

Prodloužená 278
Pardubice


ředitelka LENTILKY:
+420 733 724 538
+420 466 009 430