Jak nás vidí druzí

poděkování dominika.docx (4380751)

6. 9. 2023

Poděkování a ocenění nejen Červené Lentilce:

Vážená a milá Červená Lentilko,

vážené vedení Integrační školky a rehabilitačního centra Lentilka Prodloužená 278 Pardubice, vážený zřizovateli Statutární město Pardubice. Jsme velice vděční, že Jáchymek může navštěvovat tuto zcela unikátní školku a rehabilitační centrum, které je dobře známé a vřele doporučované v rámci České republiky i v zahraničí, to potvrzuje nekončící a mimořádný, trvalý zájem o její služby.

 Syn Jáchym letos absolvoval v Lentilce již druhý rok speciálního vzdělávání pro děti předškolního věku a spolu s lékaři si myslíme, že jeho vývoj se poměrně razantně zlepšil. Chceme tedy touto cestou opravdu velmi moc a důrazně poděkovat celému kolektivu DRC Lentilky za dosavadní, celoroční spolupráci, trpělivost a skvělou komunikaci. Protože máte za péči o naše nejcennější poklady, náš obdiv a slova často nestačí, zapojili jsme se do dobrovolné všestranné spolupráce a pomoci Lentilce ze strany rodičů, ale také dalších jejich podporovatelů. Velmi oceňujeme důstojné a pestré oslavy třicátého výročí založení Lentilky s doprovodnými akcemi, vyvrcholením letošního roku pak také zahradní slavnost „Ten dělá to a ten zas tohle … „. Bylo pro nás velkou ctí a zároveň radostí s Červenou Lentilkou po celý rok spolupracovat, ale současně také vysoce vyzdvihujeme další pomoc synovi ze strany Lentilkové fyzioterapie, ergoterapie, klinické logopedie, rehabilitačního lékařství a též klinické psychologie. Nezaznamenali jsme doposud žádný problém, celá Lentilka funguje jako skvěle seřízený a dobře namazaný rehabilitační i pečovatelský stroj. Pravidelně jsme se scházeli společně s celým týmem Lentilky při projednávání komplexního individuálního plánu rozvoje, operativně pak s jednotlivými specialisty pro zajištění koordinovaného metodického vedení rozvoje Jáchyma.

 Závěrem nesmí chybět velký dík vážené paní ředitelce Mgr. Gabriele Bělkové a zřizovateli Lentilky Statutárnímu městu Pardubice. Přejeme celému kolektivu Lentilky a zvláště pak Červené Lentilce krásné zasloužené prázdniny, do dalšího školního roku pak neochabující láskyplnou péči o děti, aktivně spolupracující rodiny, klid a zdraví pro tuto zatím společensky ne zcela doceňovanou a nenahraditelnou činnost. Snad jednou poděkuje všem v Lentilce i zúčastněným okolo ní osobně syn Jáchym. Máte náš velký obdiv a z celého srdce děkujeme!

 S pozdravem Ivana Kopecká a Tomáš Kopecký, rodiče Jáchym

 

 

30.6.2023 Poděkování od paní Jelínkové: 

Vážená paní ředitelko, musela jsem si nechat časový odstup od našeho rozloučení, než jsem se pustila do napsání tohoto e-mailu, protože bych se asi neubránila emocím (nejspíš stále hormonální rozpoložení :-)). Velmi si vážíme toho, že Páťa dostal příležitost být součástí vašeho kolektivu. Jsem si jistá, že ty tři roky pro něho znamenaly hodně. Začátky pro nás byly těžké, neuměla jsem si představit svěřit ho do péče někomu cizímu :-). Ale díky Míše H., Renatce, Ilče a Áje jsme to nakonec zvládli a Páťa začal téměř každé ráno vstávat se sloganem "hola hola, školka volá" :-). Vždycky se těšil a to je asi pro rodiče nejvíc. To vědomí, že ho na většinu dne necháváte tam, kde je mu dobře. Jako každé dítě i Páťa je originál a věřím, že to s ním mnohdy nebylo jednoduché :-) A proto všem moc děkujeme, s jakou empatií jste jeho všetečnost a tvrdohlavost zvládali. Vím, že na školku bude s láskou vzpomínat (nejraději by u vás zůstal). Mrzí mě, že jsme se osobně nemohli rozloučit s Marťou, Luckou a "Michalem pracovníkem", jak mu s oblibou říkal Páťa :-) Posíláme alespoň tímto pozdravy a poděkování Renče, Ilče, Kamče, Áje, Michalovi, Martě a Lucce. Děkujeme za všechno! Zároveň velké díky patří oběma paním logopedkám a Věrušce. Snad jsem na nikoho nezapomněla :-) Věřím, že se uvidíme v červnu na Zahradní slavnosti... Mějte se všichni moc hezky, opatrujte se a buďte stále tak skvělí jako jste :-) Odvádíte totiž tu nejtěžší práci - provádíte několik let 5 dní v týdnu naše děti životem namísto nás rodičů, boříte mantinely, děláte to srdcem a to je prostě znát. S pozdravem Jelínkovi.

12.12.2022 Poděkování od paní Dyrynkové: 

 

Vážená paní ředitelko, dovoluji si Vás takto kontaktovat, protože osobně bych se asi neodvážila. Takto je to pro mne snadnější. Touto cestou bych chtěla poděkovat za možnost navštěvovat s naší dcerou rehabilitační zařízení Lentilka. Jsme sice z Hlinska, ale u nás v okolí není žádné takovéto zařízení, kde máme rehabilitaci i ergoterapii na jednom místě. Jezdíme k vám už několik let na ergoterapii a od letošního ledna nově i na fyzioterapii. A musím říct, že jsme velice spokojení. Naše dcera má těžké fyzické postižení, mentálně je v pořádku, proto je velice důležité a někdy i těžké s ní o její situaci a zdravotním stavu mluvit. A musím říct, že všichni Vaši zaměstnanci jsou velice vstřícní a ochotní. A opravdu svoji práci rozumí. Teď v poslední době jsem velice nadšená ze spolupráce paní Vrbové a pana Teplého. Oba se opravdu snaží vymyslet pro naši dceru pokud možná co nejlepší cvičení, aby se její stav nezhoršoval tak rychle. Jsou to oba profesionálové a já jsem velice ráda, že mohu se svoji dcerou jezdit právě k nim. S dcerou máme za sebou už několik nelehkých operací, pořád vybíráme nějaké kompenzační pomůcky. Já jsem laik a pokud potřebuji, dostane se mi pomoci a rady od paní Vrbové. Je opravdu člověk na pravém místě. Vždy vstřícná, milá, komunikativní, vždy ochotna pomoci. Pomohla nám s výběrem chodítka, vozíku, komunikovala s protetiky ohledně dlah. Neváhala ani kontaktovat paní doktorku, když se jí nezdál stav po operaci ruky naší dcery.  Velice si jí vážím za její ochotu a pomoc . Naše dcera na terapie jezdí ráda a bere je jako zpestření svého těžkého života a ne jako nutné zlo a něco špatného. A za to patří poděkování vašim zaměstnancům , především paní Vrbové. Sama pracuji ve školství a moc dobře vím, jak je těžká práce s dětmi a jak je někdy těžké komunikovat s rodiči. Od pana Teplého ani paní Vrbové jsem však nikdy nezaznamenala nějakou negaci. Proto Vám ještě jednou děkuji za možnost jezdit k Vám do Lentilky a za Vaše zaměstnance. Usnadňují nám velice náš nelehký osud. Přeji Vám ať v novém roce vše funguje jako doposud a ať jsou všichni Vaši  zaměstnanci stále takoví jako teď - ochotní, milí , vstřícní...

Děkuji 

S pozdravem

Marie Dyrynková 

 
Poděkování od rodičů Martínka:
 
 Dobrý den, i když jsme si téměř vše řekly včera, zasílám Vám ještě jednou velké poděkování :-). S velkou pokorou a úctou bych ráda poděkovala celému kolektivu Lentilky. Moc si vážím a cením toho, že jste našemu synkovi věnovali svůj čas, péči, podporu a motivaci. Že jste ho přijali takového, jaký je a měli ho rádi. Trávil více jak 2 roky v prostředí, kam se rád vracel. Že nám rodičům jste předávali spousty důležitých a cenných informací i rad.  A co si Martínek odnáší z Lentilky s sebou dále do života? Obrovské pokroky, větší otevřenost a vnímání ,,našeho" světa, lepší zvládání změn, větší sebejistota a sebedůvěra, spousty zážitků a vzpomínek. A hlavně, Martínek si ve třídě našel kamarády, se kterými si společně hrál. Což pro dítě s autismem je úplně nepopsatelně krásné a úžasné. A i samozřejmě pro nás, pro rodiče. Takže ještě jednou obrovské DĚKUJEME a jsme s manželem neuvěřitelně šťastní, že měl Martínek štěstí na tak bezva lidi, kteří u Vás jsou. S pozdravem a přáním klidných dní  Desenská P.S. Opravdu jsem se to snažila, co nejvíce zkrátit :-)
 
 
Poděkování od rodiny Maškových:
Poděkování od rodičů Martínka:

 

Zpětná vazba chův, které absolvovaly vzdělávací program v Lentilce

Po mém příchodu se mě ujala Mgr. Markéta Havlová. Provedla mě školkou a vše vysvětlila. Ukázala mi prezentační video, které mě velice nadchlo. Obsahovalo vývojový posun u dítěte při nastoupení do Lentilky a po určité době. Tato práce má opravdu smysl a handicapované děti jsou součástí našeho života. Je velice dobrá zkušenost tímto zařízením projít a seznámit se s prací ošetřujícího personálu.
 
Na zelené a červené lentilce. Přístup zaměstnanců byl úžasný. Pokaždé, když jsem měla dotaz, na vše mi ochotně odpověděli. Po ranním příchodu na třídu mají děti rituály. U autistů je to velice důležité a velice mě zajímalo, jak vše funguje a jaká mají pravidla. 
 
Zaujalo mě, že do této školky chodí i zdravé děti a hodně jsem byla překvapená, jak děti mezi sebou komunikují a vzájemně se respektují. Můj velký obdiv patří pedagogům, kteří mají s dětmi obrovskou trpělivost
 
Moc se mi líbila místnost na muzikoterapii, bazének s kuličkami, hraní paní učitelky Míšy na kytaru, vesele působící třídy i uvolněná atmosféra na procházce. Zažila jsem prý "lepší" den ve školce. Paní ředitelka mluvila o všem s obrovským soucitem, pokorou a láskou. Uvědomuji si, kolik musí být práce za každým drobným krůčkem k lepšímu. 
 
Závěrem k této praxi, která trvala pouze jeden den bych chtěla říci, že jsem měla možnost vidět  paní učitelky a jejich těžkou práci, kterou vykonávají  s láskou, lehkostí  obětavostí, jsou tu opravdu pro děti, které je v tomto zařízení tolik potřebují. 
 

Rodiče, kterým jsme pomohli 

„Dobrý večer paní magistro.

Touto cestou Vám chceme poděkovat nejenom za rehabilitační stůl, který jste nám darovali, ale především za péči, která je synovi ve Vašem centru poskytována. Na cvičení s paní Ječnou se vždy těší. Velké díky patří i sponzorům, kteří přispěli na nové vybavení. Moc děkujeme.

S přáním pěkných jarních dnů

Hana Makešová a Petr Pilný, rodiče Aleška“
Závěrem k této praxi, která trvala pouze jeden den bych chtěla říci, že jsem měla možnost vidět  paní učitelky a jejich těžkou práci, kterou vykonávají  s láskou, lehkostí  obětavostí, jsou tu opravdu pro děti, které je v tomto zařízení tolik potřebují. 

Jak nás vidí naše děti

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a1-jpg2/

—————

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a2-jpg1/

—————

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a3-jpg1/

—————

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a5-jpg/

—————

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a6-jpg/

—————

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a7-jpg/

—————

/album/jak-nas-vidi-nase-deti/a8-jpg/

——————————


Kontakt

LENTILKA - integrační školka a rehabilitační centrum

Prodloužená 278
Pardubice+420 466 009 430