Poradenství, pomůcky k zapůjčení

Chápeme, že život není vždy jednoduchý. Proto se vám ho snažíme, alespoň z části usnadnit.  V dnešní nabídce je spousta pomůcek a někdy může být těžké, vybrat si tu správnou.  Nabízíme vám možnost vyzkoušení pomůcek ideálních pro vaše dítě a poradenství s tím spojené.

Poradenství při výběru kompenzačních pomůcek

Nevíte si rady s výběrem pomůcky pro vaše dítě? Nevíte jak a jakou firmu oslovit? Právě pro vás jsme připravily tuto poradenskou službu. Společně s vámi vyberme pomůcku, která přesně sedne vašemu dítěti. Poskytneme informace o tom, jaké pomůcky jsou na trhu, jakou pomůcku zdravotní stav vašeho dítěte vyžaduje a na jakou pomůcku máte nárok.
Zpravidla si k nám přicházíte říci o radu s výběrem vozíku, kočárku, vertikalizačního stojanu, pracovního stolu nebo židle, rehabilitačního polohovacího zařízení (speciální židlička), speciální pomůcky do kuchyně, koupelny či na toaletu, pomůcky pro usnadnění běžného života, pomůcky pro kreslení a grafomotoriku, volba školních pomůcek na základě handicapu vašeho dítěte.
 

Zprostředkováváme kontakty na firmy věnujicí se řešení v oblastech

  • bezbariérová řešení (plošiny, nájezdy, stropní systémy a zvedací zařízení, aj.)
  • Úpravy osobního automobilu
  • Speciální pomůcky ke komunikaci (zvětšovací pomůcky, zpřístupnění pc a alternativní ovládání pc + výukové programy) aj.

Nově nabízíme možnost vyzkoušet si pomůcku přímo zde u nás. Firmu s vybranou pomůckou pozveme přímo k nám, a vy máte tak jedinečnou možnost pomůcku vyzkoušet za přítomnosti vašeho terapeuta (ergoterapeut, fyzioterapeut, logoped či speciální pedagog).

Poradenství je určeno pro rodiče a děti ze školky LENTILKA a pro klienty navštěvující služby Rehabilitačního centra LENTILKA. 
 
Poradenství poskytují po řádném objednání naše ergoterapeutky tel. 466 009 435, 466 009 425,  vrbova@drclentilka.cz, nyvltova@drclentilka.cz, neumann@drclentilka.cz.
 

Pomůcky k zapůjčení

Po domluvě si lze vyzkoušet vybrané pomůcky z LENTILKY a otestovat si tak, zda pomůcka vašemu dítěti vyhovuje. Jedná se zejména o looped, chodítka, rehabilitační pomůcky.

K zapůjčení nabízíme:
  • Kočárky Partron - různé velikosti
  • Berle - dětské, různé velikosti
  • Vertikalizační stojan
  • Chodítka - dvoukolová, čtyřkolové extenční
  • Dětský mechanický vozík
  • Rehabilitační pomůcky (pomůcky, se kterými u nás cvičíte) - krátkodobě po domluvě

Pro zapůjčení pomůcky kontaktujte prosím naše ergoterapeutky tel. 466 009 435,466 009 425 či  terapeuta z LENTILKY, kterého vaše dítě navštěvuje.